TECHNOLOGIE

Třínádobová varna 10 hl - rmutomladinová pánev s parním ohřevem, scezovací káď a vířivá káď. Otevřené kvasné kádě (2 x 20 hl a 1 x 10 hl). Cylindrokónický tank (1 x 20 hl). Ležácké tanky (10 x 20 hl a 4 x 10 hl). Technologie pochází z Čínské lidové republiky. Původně jsme uvažovali o dodávce z České republiky, ale v této zemi nebyly zrovna dostatečné výrobní kapacity, a tak jsme technologii nakonec pořídili ve státě, který je v abecedě hned vedle.

EXPORT

Ovipistánské pivo je vyráběno především pro občany Republiky Ovipistán, ale zahraničním návštěvníkům naše piva zachutnala natolik, že jsme se rozhodli naše pivo vyvážet i do okolních států, především do České republiky.

DOMOV

V krásné přírodě Ledeckých borů objevili naši prospektoři starou vesnickou nefunkční hospodu, která si díky své bohaté historii nezasloužila zaniknout, a proto se naše strana a vláda rozhodly jí vdechnout nový život a umístit zde náš národní pivovar.

SUROVINY

Piva vaříme pouze ze zahraničních surovin, které jsou do Republiky Ovipistán importovány především z České republiky. Našimi dvorními dodavateli sladu jsou česká sladovna Klusáček z  Kounic u Českého Brodu a německá sladovna Weyermann z  bavorského Bambergu. Chmel na ovipistánský ležák odebíráme rovněž z České republiky od žateckých chmelařů. Voda k výrobě ovipistánského piva pochází z prameniště Litá ve východních Čechách.

LEŽÁK

Základním pivem Republiky Ovipistán je ovipistánský ležák, který charakterově vychází z ležáku českého, ale je hořčejší. Náš president nebyl spokojen s chutí globalizovaného tradičního ležáku z České republiky, a tak se rozhodl založit národní pivovar Republiky Ovipistán, který bude vařit pivo dle jeho chuti.

LIDÉ

Základní myšlenkou Republiky Ovipistán je sdružovat přátele. Pivovar Ovipistán tuto krásnou myšlenku podporuje, a to nejen u nás, ale i napříč všemi státy.