top of page
Ovipistan-lezacke tanky-01.JPG

TECHNOLOGIE

Třínádobová varna 10 hl - rmutomladinová pánev s parním ohřevem, scezovací káď a vířivá káď. Otevřené kvasné kádě (2 x 20 hl a 1 x 10 hl). Cylindrokónický tank (1 x 20 hl). Ležácké tanky (10 x 20 hl a 4 x 10 hl). Technologie pochází z Čínské lidové republiky. Původně jsme uvažovali o dodávce z České republiky, ale v této zemi nebyly zrovna dostatečné výrobní kapacity, a tak jsme technologii nakonec pořídili ve státě, který je v abecedě hned vedle.

Nákladní silniční doprava Přepravní kont

EXPORT

Ovipistánské pivo je vyráběno především pro občany Republiky Ovipistán, ale zahraničním návštěvníkům naše piva zachutnala natolik, že jsme se rozhodli naše pivo vyvážet i do okolních států, především do České republiky.

Ledce-01.jpg

DOMOV

V krásné přírodě Ledeckých borů objevili naši prospektoři starou vesnickou nefunkční hospodu, která si díky své bohaté historii nezasloužila zaniknout, a proto se naše strana a vláda rozhodly jí vdechnout nový život a umístit zde náš národní pivovar.

Ovipistan-oprava-stitu.jpg

ROZVOJ PIVOVARU OVIPISTÁN

Projekt „Rozvoj Pivovaru Ovipistán“ je spolufinancován Evropskou unií z Programu rozvoje venkova na období 2014-2020 v rámci iniciativy LEADER (CLLD), administrované prostřednictvím MAS NAD ORLICÍ, o. p. s.

Cílem je podpora projektů konečných žadatelů naplňujících cíle CLLD MAS NAD ORLICÍ o. p. s.

Ovipistan-slad.jpg

SUROVINY

Piva vaříme pouze ze zahraničních surovin, které jsou do Republiky Ovipistán importovány především z České republiky. Našimi dvorními dodavateli sladu jsou česká sladovna Klusáček z  Kounic u Českého Brodu a německá sladovna Weyermann z  bavorského Bambergu. Chmel na ovipistánský ležák odebíráme rovněž z České republiky od žateckých chmelařů. Voda k výrobě ovipistánského piva pochází z prameniště Litá ve východních Čechách.

pivo

LEŽÁK

Základním pivem Republiky Ovipistán je ovipistánský ležák, který charakterově vychází z ležáku českého, ale je hořčejší. Náš president nebyl spokojen s chutí globalizovaného tradičního ležáku z České republiky, a tak se rozhodl založit národní pivovar Republiky Ovipistán, který bude vařit pivo dle jeho chuti.

DSC_0010.JPG

LIDÉ

Základní myšlenkou Republiky Ovipistán je sdružovat přátele. Pivovar Ovipistán tuto krásnou myšlenku podporuje, a to nejen u nás, ale i napříč všemi státy.

bottom of page